Vzorek PEIJet 1010 Ultem - natur (1,75 mm; 10 m)

Vzorek PEIJet 1010 Ultem - natur (1,75 mm; 10 m)
VZOREK (10 m)
Vaše nákupní cena
61,98 Kč (75,00 Kč s DPH 21 %)
Skladem 15 ks

PEIJet 1010 Ultem (polyetherimide)- základem tohoto materiálu jsou polyetherimidová vlákna Ultem 1010, která nachází využití v nejrůznějších odvětvích od elektroniky a energetického průmyslu přes automotiv až po medicínu- vhodý pro zkušené tiskaře- extrémě teplotně odolný (je schopen snést více než… více

Kód:
EAN: 8594185642251
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

PEIJet 1010 Ultem (polyetherimide)
- základem tohoto materiálu jsou polyetherimidová vlákna Ultem 1010, která nachází využití v nejrůznějších odvětvích od elektroniky a energetického průmyslu přes automotiv až po medicínu
- vhodý pro zkušené tiskaře
- extrémě teplotně odolný (je schopen snést více než 200°C)
- teplotně stálý
- extrémně pevný, houževnatý a odolný vůči okolním vlivům
- obsahuje samozhášivé prvky a disponuje certifikacemi UL94 a 5VA

Prosím, postupujte dle níže uvedených doporučení a předepsaných teplot (viz technický list popř. parametry produktu), jiné zacházení může mít za následek kromě nevydařeného tisku také poškození samotného materiálu, tiskárny či jejích součástí.

PEIJet 1010 je materiál pro pokročilé tiskaře a spíše industriální tiskárny se specifickými možnostmi nastavení tisku. Vyžaduje také dodržování postupů při manipulaci i uchovávání.

TISKOVÉ NASTAVENÍ
Tryska: 360 °C
Vyhř. podložka: 120 - 150 °C
▪ Ultem extrémně náchylný na vlhkost a již po 10 minutách absorbuje část vody ze vzduchu, která může následně ovlivnit pevnost výtisku. Před každým použitím je tedy nutné materiál vysušit nejlépe ve 110°C (cívka PEIJet 1010 je pro to uzpůsobena). Pokud je materiál řádně vysušen, může se výsledný objekt pevnostně rovnat například hliníkovému dílu. 
▪ Pro tisk je nezbytné na podložku aplikovat speciální lepidlo (např. MAGIGOO HT), pro perfektní první vrstvu doporučujeme lepidlo aplikovat ve třech vrstvách. 
▪ Je také nutné použít tiskárnu s uzavřenou komorou vyhřátou minimálně na 70°C.
▪ Po dokončení tisku se materiál při postupném chladnutí komory smršťuje a kvůli své pevnosti je schopen poškodit podložku, myslete proto na co nejrychlejší přemístění výtisku pryč.

VÝHODY:
✅ extrémě teplotně odolný (více než 200°C)
✅ pevný, houževnatý, odolný vůči okolním vlivům a samozhášivý

NEVÝHODY:
❌ velmi náročný na tisk
❌ pro industriální tiskárny
❌ výtisk se po dokončení smršťuje - je schopen poškodit podložku

Průměr 1,75 mm